11. Sınıf Kurs Programı

11. Sınıflarımız haftanın 4 günü gelmektedirler. Haftada 20 saate kadar ders almaktadırlar. Birebir dersler bu saatlerin dışındadır.

Her Eğitim Dönemimize Yaz Kampıyla başlamaktayız. Yaz Kampımızda öğrencilerimiz TYT konularını işler, ders çalışma alışkanlığı kazanır, soru çözme ve soru sorma alışkanlığı kazanır. Yaz Kampımız her yıl 30 Haziran’da başlayıp Eylül ayına kadar devam etmektedir. 1 Eylül’de ise normal döneme giriş yapmaktayız.

Öncelikle Profesyonel Rehberlik Birimimizce öğrencilerimize yönelik Tanıma testleri, Dikkat testleri, İlgi testleri, Mesleki testler uygulanır. Öğrencilerimizin psikolojik, duygusal ve dikkat, ilgi bilgilerini Öğrenci Dosyasına ve K12 akademik bilgi bölümüne eklenir. Her hafta öğrenciyle birebir Rehberlik görüşmeleri yapılır.

11. sınıflar YKS’nin ikinci oturumu olan AYT sınavının konularının bir kısmını kapsar. Bu dönem öğrencilerin alanlarını belirlediği dönem olduğu için öğrenciler, yoğun bir tempoda kendi alanlarındaki bütün bilgileri en iyi şekilde öğrenmelidir.

MATBİR Eğitim Kurumları olarak; öğrencilerin akademik ve ders başarısını artırmaya yönelik bütün çalışmaları yapmaktayız. Öğrencilerin AYT sınav konularını sene boyunca en iyi şekilde öğretmekteyiz. Öğrencilere ders sonrası öğretmen eşliğinde kütüphane çalışmaları, birebir ders seansları, öğrenciye özel ders çalışma programları, her hafta rehberlik görüşmeleri ve ödev takipleri, denemeler ve deneme analizleri, matbir@k12net yapay zeka ile eksikliklerin belirlenmesi ve eksiklerin giderilmesine yönelik birebir ders, konu tekrar ödev ve soru çözümleri ile desteklenmesi, matbir@k12net üzerinden öğrencinin bütün durumlarının raporlanması ve veliye sunulması, Sürekli Veli Bilgilendirme Sistemi gibi bir çok program uygulanmaktadır.

Ayrıca Öğrencilerimizin anlama ve yorumlama becerilerinin artması, dikkat ve hızlarının artması için kitap okuma seansları yapılmaktadır. Okul yazılı sınav haftalarında öğrencilerimize “Yazılılara hazırlık” kampları yapılmakta ve öğrencinin okul başarısını artırmaya yönelik ders faaliyetleri yürütülmektedir.

11.Sınıflarda hedef olarak öğrencinin ders çalışma düzenini sağlamış olup TYT ve AYT sınavlarına hazır olmalarını sağlamak, Sürekli tekrar programları ile öğrencilerin bilgilerinin unutulmasını önlemek, Hazır bulunuşluk seviyesini sürekli artırmak ve motive bir şekilde 12. Sınıfa hazır hale getirmek.