12. Sınıf Kurs Programı

12. Sınıflarımız haftanın 4 günü gelmektedirler. Haftada 24 saate kadar ders almaktadırlar. Birebir dersler bu saatlerin dışındadır.

Her Eğitim Dönemimize Yaz Kampıyla başlamaktayız. Yaz Kampımızda öğrencilerimiz TYT konularını işler, ders çalışma alışkanlığı kazanır, soru çözme ve soru sorma alışkanlığı kazanır. Yaz Kampımız her yıl 30 Haziran’da başlayıp Eylül ayına kadar devam etmektedir. 1 Eylül’de ise normal döneme giriş yapmaktayız.

Öncelikle Profesyonel Rehberlik Birimimizce öğrencilerimize yönelik Tanıma testleri, Dikkat testleri, İlgi testleri, Mesleki testler uygulanır. Öğrencilerimizin psikolojik, duygusal ve dikkat, ilgi bilgilerini Öğrenci Dosyasına ve K12 akademik bilgi bölümüne eklenir. Her hafta öğrenciyle birebir Rehberlik görüşmeleri yapılır.

12. Sınıflar TYT ve AYT sınav grubudur. Bu dönemde yoğun bir şekilde TYT konuları tekrar edilirken aynı zamanda AYT konuları anlatılır. Her hafta deneme sınavları uygulanıp öğrencilerin hem soru tarzlarını görmelerini sağlamak hem de işlenilen derslerden eksikliklerini saptamak için inceleme yapıp öğrenciyle birebir görüşmelerde bütün bunları gidermek için birebir ödevlendirmeler, birebir ders desteği, soru çözüm etütleri, öğretmen eşliğinde kütüphane çalışma programları yapılır.

Öğrencilerimizin bütün gelişimleri matbir@k12net üzerinde raporlanır. Bu raporlar veliler ile paylaşılabilir.

12. sınıflar dilediği kadar birebir ders desteği alabilmektedirler. Birebir ders desteği matbir@k12net üzerinden randevulu bir şekilde bilgi mesajı eşliğinde verilmektedir.

Öğrenciler okul zamanından kalan zamanlarında her gün kurum kütüphanelerimizi değerlendirebilmektedirler. Çalıştıkları esnada herhangi bir konuda veya soruda takılırlarsa yanlarında hazır bulunan öğretmenlere sorularını sorabilmektedirler. Ayrıca Akran Eğitimine uygun olan birebir ders kabinlerimizde arkadaşlarıyla kısık ses ile ders çalışabilmektedirler. MATBİR Eğitim Kurumları olarak Akran Eğitimini her zaman desteklemekteyiz.

Ayrıca Öğrencilerimizin anlama ve yorumlama becerilerinin artması, dikkat ve hızlarının artması için kitap okuma seansları yapılmaktadır. Okul yazılı sınav haftalarında öğrencilerimize “Yazılılara hazırlık” kampları yapılmakta ve öğrencinin okul başarısını artırmaya yönelik ders faaliyetleri yürütülmektedir.