9. ve 10. Sınıflar Kurs Programı

9. ve 10. Sınıflarımız Sınıflarımız haftanın 4 günü gelmektedirler. Haftada 18 saate kadar ders almaktadırlar. Birebir dersler bu saatlerin dışındadır.

Her Eğitim Dönemimize Yaz Kampıyla başlamaktayız. Yaz Kampımızda öğrencilerimiz TYT konularını işler, ders çalışma alışkanlığı kazanır, soru çözme ve soru sorma alışkanlığı kazanır. Yaz Kampımız her yıl 30 Haziran’da başlayıp Eylül ayına kadar devam etmektedir. 1 Eylül’de ise normal döneme giriş yapmaktayız. 

Öncelikle Profesyonel Rehberlik Birimimizce öğrencilerimize yönelik Tanıma testleri, Dikkat testleri, İlgi testleri, Mesleki testler uygulanır. Öğrencilerimizin psikolojik, duygusal ve dikkat, ilgi bilgilerini Öğrenci Dosyasına ve K12 akademik bilgi bölümüne eklenir. Her hafta öğrenciyle birebir Rehberlik görüşmeleri yapılır.

9. sınıflar Lise başlangıcının en önemli bölümünü oluşturur. YKS’nin birinci oturumu olan TYT sınavının konularını kapsar. Öğrencilerin Lise bitimine dek sürekli tekrar etmesi ve soru çözmesi gereken bir dönemdir.

MATBİR Eğitim Kurumları olarak; öğrencinin temellerini en iyi şekilde vermeye, anlama ve yorumlama becerilerini artırmaya yönelik çalışmalar yapmaya, dikkat ve hızlarını artırmaya, ders çalışma ve soru çözme becerilerini kazandırmaya yönelik bütün faaliyetleri en iyi şekilde yapmaktayız. Öğrencilerin deneme sonuçlarını analiz eder, bu sonuçlara göre eksik olan bilgiler matbir@k12 yapa zeka sistemi tarafından bizlere gösterilir. Bu eksiklikler doğrultusunda öğrencilerimize birebir ders desteği, sınıf etüt desteği, soru çözüm etüt desteği verilerek öğrencinin bilgi eksikliği giderilir. Her öğrencimiz ile her hafta yapılan rehberlik görüşmelerinde kişiye özel ders çalışma programları yapılır. Son tekrarlar ve konu ödevlendirmeleri yapılarak dersler pekiştirilir ve her denemede konular analiz edilir.

Ayrıca Okul yazılı sınav haftalarında öğrencilerimize “Yazılılara hazırlık” kampları yapılmakta ve öğrencinin okul başarısını artırmaya yönelik ders faaliyetleri yürütülmektedir.